Czy kosmetyki z uzdrowisk są lepsze od drogeryjnych?

Czy naturalne kosmetyki z uzdrowisk są lepsze od drogeryjnych?

By wyposażyć się w kosmetyki z polskich uzdrowisk nie trzeba jechać osobiście do Ciechocinka, Buska-Zdroju czy Świeradowa. Są one dostępne w Internecie, można je stosować w warunkach domowych, a przy tym mają niewygórowane ceny. Czy jednak warto je wybierać? A może lepiej postawić na znane i szeroko reklamowe produkty z drogerii?

Zdrowe i naturalne

Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, że kosmetyki z uzdrowisk nie są zwyczajnymi kosmetykami. Często są w pełni naturalne, poza tym wytwarzane są zwykle z takich składników, jakie dominują w danym miejscu, a także są wykorzystywane do zabiegów w lokalnych sanatoriach. Ta krótka charakterystyka pozwala nam przypuszczać, iż mają one działanie lecznicze. Oczywiście jednak nie są to typowe leki, dlatego można po nie sięgać także w celu dodania sobie urody.

Niemniej są to kosmetyki wytwarzane w standardzie leków, a to oznacza, że:

  • można spodziewać się po nich znacznie więcej, niż po produktach drogeryjnych, których zadaniem jest przede wszystkim upiększanie, czasem nawet kosztem zdrowia (świetny przykład to silikony, które doraźnie poprawiają wygląd włosów, ale w dłuższej perspektywie znacznie im szkodzą),
  • nie tylko upiększają, ale też realnie leczą różnego rodzaju problemy, na przykład problemy skórne,
  • są wytwarzane według rygorystycznych norm, co gwarantuje ich bardzo wysoką jakość, przekładającą się na skuteczność i bezpieczeństwo.

Jednocześnie kosmetyki z polskich uzdrowisk są znacznie tańsze niż produkty oferowane przez szeroko promowane koncerny – znane marki.

Zaawansowane działanie naturalnych kosmetyków z uzdrowisk

Wymieniając zalety kosmetyków z uzdrowisk trzeba skupić się przede wszystkim na ich skutecznym działaniu. Może nie mają one kremowej konsystencji, zniewalającego zapachu i pięknego koloru jak kosmetyki z drogerii, ale za to mają imponujący skład, opierający się na minerałach i wyciągach roślinnych, które w drogeryjnych produktach można znaleźć dość rzadko. Poza tym o ich wysokiej skuteczności świadczy fakt, że są stosowane w sanatoriach przez specjalistów w dziedzinie zdrowia i medycyny. Przykładowo, zaopatrując się w kosmetyki z uzdrowisk, można w zaciszu własnej łazienki zadbać o swoją skórę mgiełką solankową jodowo-bromową czy przygotować sobie kąpiel z solą z połczyńską borowiną – borowinowe kąpiele to hit większości sanatoriów.

Poza tym warto wiedzieć, że choć gośćmi w uzdrowiskach zwykle są osoby starsze, sięgając po takie naturalne kosmetyki wiele zyskać mogą też osoby młode, gdyż mają one fantastyczny wpływ na twarz, ciało oraz włosy.