Jak zadbać o zdrowie i urodę w warunkach domowych?

olejki do aromaterapii

Każdy czasem marzy o chwili wytchnienia w spa. O ile raz na jakiś czas można zdecydować się na taki wyjazd, to nie zawsze można pozwolić sobie na taką przyjemność, chociażby ze względu na codzienne obowiązki i niedobór czas. W związku z tym warto zastanowić się nad zorganizowaniem sobie domowego spa oraz powtarzaniem tego zwyczaju regularnie. Takie działanie pozwoli zadbać o zdrowie i urodę oraz przyjemnie spędzić czas.

 

Domowe SPA

Domowe SPA może mieć charakter kilku zabiegów, które wykonujemy jeden za drugim, ale także pojedynczych zabiegów wykonywanych regularnie. Wszystko zależy od tego, jaką ilością czasu dysponujemy, czego potrzebujemy i na co mamy ochotę. Domowe zabiegi SPA mogą mieć charakter leczniczy lub pomagający zadbać o urodę. Można także połączyć te dwa rozwiązania. Warto dodać, że do przeprowadzenia takiego eksperymentu potrzebne są odpowiednie preparaty, np. kosmetyki z uzdrowisk lub wykonane domowymi sposobami specyfiki. Innym sposobem jest zakup takich kosmetyków w drogerii, jednak przed zakupem warto sprawdzić ich skład i pochodzenie.

Aromaterapia

Pierwszym pomysłem na przeniesienie SPA do własnego domu są zabiegi aromaterapii. Wykonanie ich naprawdę nie jest trudne. Aromaterapia to wystawianie swojego organizmu na dobroczynne działanie olejków eterycznych. W domu aromaterapię można przeprowadzić na kilka sposobów. Pierwszym i najpopularniejszym z nich jest kąpiel. Do wody wystarczy dodać kilka kropel olejku eterycznego. Drugi sposób to masaż, ale w tę część trzeba będzie już zaangażować blisko osobą. Dobrym sposobem jest także palenie świec z dodatkiem olejków eterycznych podczas spokojnych, leniwych wieczorów.

 

Lecznicze kąpiele

Kolejnym sposobem na zmianę swojego domu w SPA są lecznicze kąpiele, nie tylko z dodatkiem olejków eterycznych. Do kąpieli można dodać też sole, które podobnie jak kosmetyki, dostępne są w uzdrowiskach, choć można kupić je także w sieci. Do kąpieli można dodać także naturalne kosmetyki oraz ziołowe napary. Konkretne zioła lub całe mieszanki przeznaczone do kąpieli dostępne są w aptekach, drogeriach oraz sklepach internetowych.

 

Domowe oczyszczanie skóry

Dobroczynnym zabiegiem, który można przeprowadzić w domu, jest także oczyszczanie twarzy i ciała z pomocą peelingów. Można do tego celu użyć wspomniane kosmetyki z uzdrowisk lub wykonać peeling samodzielnie. Do sporządzenia peelingu można wykorzystać fusy z kawy lub cukier — wystarczy dodać je do naturalnego żelu pod prysznic. Takie rozwiązanie jest szybkie, ekonomiczne, ale przynosi imponujące rezultaty.