Jaka jest najlepsza sól do kąpieli?

naturalne sole do kąpieli

Sól do kąpieli ma działanie nie tylko relaksujące, ale i zdrowotne oraz pielęgnacyjne. Chętnie sięga się po nią, ponieważ dostępna jest w wielu rodzajach, ma różne właściwości, zależne od składników w niej zawartych oraz atrakcyjną cenę. Taka kąpiel kojarzy się z przyjemnością, regeneracją sił, odstresowaniem. Sól do kąpieli jest też często wybieranym prezentem dla bliskiej osoby. Co takiego ma w sobie sól do kąpieli i jak wybrać tą najlepszą?

Właściwości soli do kąpieli

Sól kąpielowa pielęgnuje skórę dzięki licznym minerałom w niej zawartym, takim jak potas, żelazo, magnez, brom, jod, sód czy nawet wapń. Pozyskuje się ją podczas mechanizmu odparowywania wody morskiej. Można nabyć naturalną sól kąpielową, albo z dodatkami zapachowymi. Do głównych właściwości soli do kąpieli, należy:

  • łagodzenie stanów zapalnych mięśni i stawów,
  • eliminowanie sztywności karku i skurczy,
  • pobudzanie krążenia,
  • detoksykacja skóry,
  • oczyszczanie poprzez peeling,
  • wspomaganie w problemach dermatologicznych,
  • zmniejszanie widoczności cellulitu,
  • relaksacja.

Sól kąpielowa zatem świetnie wpływa na ciało i umysł. Regularne zażywanie kąpieli solankowych pozwoli odnieść zdrowotne korzyści. Jakie są rodzaje soli do kąpieli i jaka jest najlepsza?

Rodzaje soli do kąpieli 

Jest wiele rodzajów soli kąpielowych. Ich różnorodność ma wiele zalet, ponieważ każdy może wybrać dla siebie najlepszą. Zatem wybór najlepszej soli powinien być rozpatrzony indywidualnie, w zależności od potrzeb, preferencji zapachowych, czy dolegliwości, które chce się wyeliminować. Jakie sole kąpielowe można kupić?

Naturalna sól kąpielowa- siarczan sodu

Siarczan sodu inaczej sól gorzka, czy sól Epsom to sól w najczystszej postaci. Doskonale rozpuszcza się w wodzie. Jest to naturalna sól kąpielowa bardzo bogata w siarczany i magnez. Polecana szczególnie osobom borykającym się z dokuczliwymi skurczami mięśni, oraz chorującymi na osteoporozę, łuszczycę i atopowe zapalenie skóry. Wykazuje działanie bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne. Stosowanie jej podczas kąpieli zapewni detoksykację i odprężenie. 

Sól z Uzdrowiska Ciechocinek

Ciechocinek kojarzy się z jednym, z leczniczym klimatem. Dzięki długoletniej praktyce uzdrowiskowej oraz własnej warzelni Uzdrowisko Ciechocinek stworzyło trzy rodzaje soli do kąpieli. W składzie znajdują się jony chlorkowe i sodowe. Można nabyć sól o zapachu naturalnym oraz wybrać pomiędzy zapachem polnych kwiatów albo maków i koniczyny. Uzdrowisko Ciechocinek od prawie 200 lat praktykuje tradycję leczniczą, dzięki tym solom do kąpieli, każdy może odrobinę Uzdrowiska przenieść do własnej wanny. 

Sól jodowo-bromowa

Sól kąpielowa jodowo-bromowa jest bardzo zmineralizowana. Szczególnie pomaga w łagodzeniu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, zwyrodnieniach reumatoidalnych, niedoczynności tarczycy oraz pomaga w walce z cellulitem i wspomaga metabolizm. Jest to lecznicza sól kąpielowa, którą warto mieć zawsze w domu.