Kosmetyki na bazie piwa, czyli nowoczesne SPA w zaciszu domowym

domowe spa na bazie kosmetyków z piwa

Jeśli nie ma możliwości wyjechania gdzieś do hotelu SPA, w którym ktoś zadba o nasze dobre samopoczucie i ciało, warto zrobić sobie wieczór z kosmetykami w domu. Tak zwane domowe SPA to świetna opcja, by zadbać o siebie dogłębnie, zregenerować się i zrelaksować. Nie trzeba wiele, by poczuć się piękną, wypielęgnowaną, uspokojoną.

SPA w domu

Jak przygotować się do domowego spa? Po pierwsze zarezerwować dla siebie co najmniej godzinę, a najlepiej dwie. To odpowiedni wymiar czasu, aby zadbać o ciało, skórę twarzy, a także włosy. O tych ostatnich nie można zapomnieć, ponieważ one również potrzebują dobrego traktowania. Warto wcześniej kupić produkty, które nadają się świetnie do domowego spa. Przykładowo do włosów polecane są kosmetyki na bazie piwa, które dodają im niesamowitego blasku i sprawiają, że brunetki i szatynki mogą zobaczyć swoje włosy w zupełnie nowym świetle.

Piwny szampon do włosów

Kosmetyki do włosów na bazie piwa znane są od dawna. Jedną z domowych receptur do ciemnych włosów, która odżywia je, wzmacnia, a także nadaje im głębokiego koloru i pięknego blasku, jest ta z piwem właśnie. Ciemne piwo w kosmetyce stosuje się przede wszystkim do płukania włosów. Wystarczy wybrać jeden z najtańszych produktów dostępnych na rynku, a następnie wymieszać go w proporcjach jeden do jednego z wodą. Taką płukankę trzeba następnie zastosować na włosy, nie przejmując się zbyt mocno zapachem. Jeśli wybierze się produkty gotowe, na bazie piwa, można liczyć na to, że ich zapach będzie zdecydowanie przyjemniejszy dla zmysłów. To właśnie plus kosmetyków do domowego spa. W swoim składzie mają one wszystko to, co najlepsze z piwa, a jednocześnie ich konsystencja oraz aromat dostosowane są do wymogów współczesnych kobiet. Zatem ich zapach nie ma nic wspólnego z piwem.

Efekty spa dla włosów

Jeśli o włosy dba się regularnie, odwdzięczają się naprawdę pięknym wyglądem, a także siłą i witalnością. Warto o tym pamiętać i przynajmniej raz w tygodniu robić sobie rytuał pielęgnacji włosów. Na początek można zastosować maskę do włosów, jeszcze przed myciem. Jeśli na głowę założy się czapek, a następnie ręcznik, składniki aktywne z kosmetyków będą działały jeszcze lepiej. Później należy umyć włosy. Piwny szampon do włosów to polecany kosmetyk, szczególnie dla kobiet ciemnowłosych. Później można użyć jeszcze odżywkę do spłukiwania. Taki trzyetapowy sposób pielęgnowania włosów jest najbardziej efektywny. I chociaż rzeczywiście zajmuje trochę czasu, to wykonywany raz w tygodniu da spektakularne efekty. Warto się skusić i wypróbować to na swoich włosach.