Naturalne kosmetyki na bazie miodów i olejów

Naturalne kosmetyki powinny stanowić podstawę pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów. Ich składy opierają się na jedynie na bezpiecznych składnikach, które w niedługim czasie pozwalają zauważyć efekty ich stosowania. Naturalne kosmetyki są wolne od genetycznie modyfikowanych substancji, które mogą mieć szkodliwy wpływ na skórę. Składnikami, których warto szukać w naturalnych kosmetykach, jest miód i oleje, które znalazły swoje zastosowanie w produktach pielęgnacyjnych do codziennego użytku. 

Dlaczego warto stosować kosmetyki na bazie miodu?

Miód od wielu lat stosowany jest w lecznictwie i jest chętnie używany jako substancja słodząca. Jego korzystny wpływ na zdrowie i organizm doceniany jest także w produkcji naturalnych kosmetyków. Miód wykazuje się bowiem działaniem bakteriobójczym i kojącym, więc jest bardzo popularnym składnikiem kremów do twarzy, balsamów do ciała oraz leczniczych szamponów do włosów.

Miód składa się przede wszystkim z cukrów prostych, które mają działanie silnie nawilżające na skórę. W efekcie staje się ona bardziej sprężysta, elastyczna i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Udowodniono także, że naturalne kosmetyki na bazie miodu spłycają zmarszczki i opóźniają procesy starzenia się skóry. Miód jest także składnikiem produktów pielęgnacyjnych do cery problematycznej i tłustej, ponieważ ogranicza wydzielanie się sebum.

Miód znajdziemy także w produktach myjących do włosów, szczególnie dedykowanych dla pasm osłabionych i łamliwych. Regularne stosowanie szamponów z miodem znacząco wzmacnia włosy i zapobiega ich rozdwajaniu i puszeniu.

Naturalne oleje w kosmetykach pielęgnacyjnych

Dbając o swoją skórę i włosy, warto stawiać na naturalne kosmetyki z olejami roślinnymi. Oleje są źródłem wszystkich niezbędnych kwasów tłuszczowych, witamin oraz minerałów, które wykazują niezwykle korzystne działanie na skórę, paznokcie i włosy. Oleje w kosmetykach są stosowane przede wszystkim w celu nawilżania i chronienia skóry przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Błędne jest przekonanie, że oleje zapychają skórę i powodują jej przetłuszczanie. Naturalne oleje mogą być stosowane przez osoby o każdym typie skóry, zarówno suchej, jak i przetłuszczającej się i dojrzałej. Kremy do twarzy wzbogacone naturalnymi olejami zapobiegają odwodnieniu skóry, a także wzmacniają jej elastyczność.

Naturalne kosmetyki, w których znajduje się miód oraz oleje, mogą stanowić element codziennej pielęgnacji. Kremy do twarzy oraz kremy pod oczy mogą być także stosowane pod makijaż, bo doskonale przygotowują twarz pod kosmetyki kolorowe. Składniki te znajdują także swoje zastosowanie w pomadkach ochronnych, maskach do twarzy czy regenerujących odżywkach do włosów. Co więcej, stosowanie naturalnych kosmetyków jest także rekomendowane dla posiadaczek skóry wrażliwej, ale także dla delikatnej skóry dziecka. W przeciwieństwie do tradycyjnych kosmetyków pielęgnacyjnych światowych koncernów nie uświadczymy w nich szkodliwej dla skóry parafiny czy innych silnie drażniących składników.