Wody lecznicze na jelita – czy działają?

O wodach leczniczych wiele słyszy się w ostatnim czasie. Dzięki swoim właściwościom mają zbawienny wpływ na organizm. Często działają jak lek, dlatego nie powinno się pić tego roztworu w celu ugaszenia pragnienia. Co sprawia, że woda lecznicza ma tak niesamowite właściwości? Kto powinien z nich korzystać? Czy wody lecznicze na jelita działają?

Na czym polega działanie wód leczniczych?

Działanie wód leczniczych jest bardzo cenione w medycynie. Tylko na czym ono polega? Naturalne wody podziemne zawierają o wiele więcej minerałów niż klasyczna woda mineralna. Ich wysoka ilość przyczynia się do pozytywnego wpływu wody na organizm. Wyróżnia się wiele wód leczniczych, które mają zróżnicowane zawartości poszczególnych pierwiastków. Wody potrafią złagodzić objawy wielu chorób, a czasami zupełnie je zlikwidować. W jakich przypadkach warto pić wody lecznicze?

  • poprawa metabolizmu — wody lecznicze przyczyniają się do poprawy metabolizmu, mają dobry wpływ na pracę układu pokarmowego. Wspomagają walkę z wrzodami żołądka, dzięki temu, że neutralizują kwasy w układzie pokarmowym.
  • pozytywny wpływ na jelita — wody lecznicze poprawiają naturalną florę jelit i pozytywnie wpływają na procesy wydalania. Dodatkowo zapewniają prawidłową ilość elektrolitów.
  • walka z cukrzycą — wody lecznicze są polecane cukrzykom. Poprawiają stan organizmu.
  • pozytywny wpływ na nerki — wody lecznicze wspomagają funkcjonowanie nerek, a przy problemie niewydolności zmniejszają ilość moczu. Natomiast przy problemach z pęcherzem wody lecznicze zwiększają ilość moczu, co przyczynia się do szybszego wydalania bakterii.

Woda lecznicza na jelita

Jeśli chodzi o wodę leczniczą, bardzo często wykorzystuje się ją w przypadku chorób dwunastnicy i jelita grubego. W przypadku problemów z jelitami warto wypróbować poszczególne wody lecznicze:

  • ZUBER — woda lecznicza, która ma bardzo dobry wpływ na dwunastnicę. To płyn o bardzo wysokim stężeniu minerałów. Dba o neutralizacje kwasów, więc polecana jest w przypadku problemów żołądkowych.
  • SŁOTWINKA — woda stosowana na problemy związane z układem pokarmowym. Bardzo skuteczna w leczeniu zespołu jelita wrażliwego, ponieważ łagodzi stres i nerwicę. Dodatkowo pomaga usunąć z organizmu nadmiar metali ciężkich, co w dużym stopniu odciąża jelita.
  • MAGDALENA — polecana w przypadku choroby wrzodowej dwunastnicy. Dodatkowo poleca się ją w przypadku problemów z otyłością.
  • FRANCISZEK — woda lecznicza na zaparcia. Bardzo często stosowana na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy.
  • HENRYK — polecana przy chorobie wrzodowej. Pozytywnie wpływa na układ pokarmowy i wspiera przemianę materii. Uzupełnia niedobory jodu, a dodatkowo skutecznie wspomaga leczenie wszystkich chorób dwunastnicy.
  • TADEUSZ — leczy stan zapalny jelita grubego. Dodatkowo łagodzi anemię, uzupełniając niedobory żelaza.

Powyższe wody lecznicze warto stosować w przypadku jakichkolwiek problemów z jelitami. Wspomagają leczenie i skutecznie niwelują przykre objawy chorób.